Keď Slovák okráda Slováka

Autor: Teodor Dlužanský | 13.2.2017 o 20:40 | Karma článku: 6,08 | Prečítané:  519x

Žijeme v zakliatej krajine. Na jednej strane sme obdarení prírodnými podmienkami, ktoré nás predurčujú na kvalitný, bohatý a zmysluplný život. Na druhej strane si nevieme sami efektívne vládnuť. 

Kam sme sa to dopracovali od vzniku samostatného Slovenska v roku 1993? Vieme vôbec, prečo vznikol samostatný a suverénny štát Slovensko? Pochopili sme, prečo vznikajú rôzne spoločenstvá, aliancie a podobne medzi štátmi? Pochopili sme výhody a nevýhody takýchto samostatných štátov a spoločenstiev?

To, ako dnes podstatná časť občanov Slovenska ohýna chrbát a nechá si na ňom orať niektorými „(Vy)volenými“ občanmi Slovenska, je len dôsledok zobrať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk. Potom už je len krôčik k tomu, že riešenia hľadáme nie u seba, ale u osôb, ktoré naše denno-denné starosti riešia až „na skoro poslednom mieste“ v rebríčku hodnôt a potrieb. Až potom, keď už vyriešili seba a svojich blízkych na dve a viac pokolení dopredu. Alebo až vtedy, keď hnev ulice už nemožno zosmiešňovať a kupovať si sociálnymi balíčkami. Avšak za akú cenu?

Právo voliť je pre 40% ľudí „zbytočnosť“, lebo vraj ich hlasom vo voľbách sa nič nezmení k lepšiemu, a tak nechodia voliť. Ďalších 40% voličov sa nechá opiť rožkom, lebo je to pohodlnejšie hádzať vinu za svoju slabú životnú úroveň na iných, ako sa snažiť a vzdelávať po celý život. Alebo len parazitujú na prerozdeľovacom systéme, lebo je to pre nich „výhodné“. Mať slabo platenú prácu. Mať sociálne dávky. Mať vlaky zadarmo. Mať istotu zomrieť chorý a chudobný. A tých ostatných 20% voči tým 80% v demokratickom systéme neprehlasuje zmeny k lepšiemu. Potom sa nečudujme, kto nám tu a ako vládne! Koľko peňazí sa neefektívne minie, rozkotúľa zbytočne na nepotrebné miesta, na nepotrebné činnosti. To všetko len preto, aby poniektorí z nás (Vy)volení, aktuálne najmä tí „naši“, sa mali lepšie bez ohľadu na to, koľko to stojí práce v pote tých ostatných.

Na obrázku (vybral som ho z archívu SME) je napísané šľachetné motto vedľa tváre politika Fica. Len akosi jeho vládam sa nedarí predmetné motto napĺňať väčšine občanov. Raz za to môže vonkajší nepriateľ, potom zase vnútorný nepriateľ, či iné slovenské vlády. Len nie vlády Fico I., Fico II. a Fico III. a premiér Fico osobne. Ale zvyšovať dane, poplatky, odvody na priamo alebo skryte cez regulované subjekty (banky, poisťovne, energetické firmy a iné), to ide aj vláde Fico III. a premiérovi Ficovi akosi bez prekážok a odporu občanov. Prečo asi? A dokedy?

Trojnásobný premiér Fico opakuje už po x-tý krát, že Slovensko nemá inú alternatívu na vládnutie ako súčasný koaličný zlepenec strán SMER-SD + SNS + MOST-HÍD. Pre neho je odvolávanie opozíciou v parlamente len smiešne divadlo. Hm, ja sa smejem tiež. Smejem sa premiérovi Ficovi do tváre. Lebo klame! Do plaču mi je však z premiéra Fica, keď čítam názov blogu: „Keď Slovák okráda Slováka“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gajdošovi úradníci vybrali stíhačky F-16, čakajú na vládu

Ponuku na kúpu stíhačiek F-16 za 2,91 miliardy dolárov schválil americký kongres. Švédske gripeny by boli lacnejšie.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Minister obrany klamal, dôvodom sú nové stíhačky

Ako SNS vyberá nové slovenské stíhačky.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

V SNS opäť vymenili hodnoty za peniaze

Už Mečiar o Slotovi povedal, že jeho hrdosť sa končí v Slovenskej poisťovni.


Už ste čítali?