Zazvonil zvonec a blíži sa Ficov koniec

Autor: Teodor Dlužanský | 8.12.2016 o 20:10 | Karma článku: 11,94 | Prečítané:  3395x

Prichádza deň pre politika Fica, ktorý má byť dňom nielen bilancovania, ale aj stanovením si nových politických výziev a cieľov. Deň, ktorý v ďalšom období výrazne ovplyvní nielen „našich“, ale najmä nás občanov Slovenska.

Politik Fico je okrem funkcie predsedu strany SMER-SD aj trojnásobným predsedom vlády pre jej všetkých občanov. Bez ohľadu na to, či (ne)volili stranu SMER-SD alebo nemohli voliť. Samotný výkon funkcie predsedu vlády a dosiahnuté výsledky v spravovaní krajiny sa dotýkajú však už každého občana, ktorý tu žije, platí dane, odvody a poplatky. Neočakáva sa, že väčšina obyvateľstva rozumie makro ekonomike, systému riadenia krajiny, štátnemu rozpočtu, verejnému dlhu apod. Na druhej strane občania právom očakávajú od vlády, resp. premiéra krajiny, že ich životná úroveň a kvalita života bude rásť, bohatstvo krajiny sa bude zveľaďovať a krajina bude efektívne spravovaná a poskytovať kvalitné a dostupné služby.

Podľa posledných vyjadrení premiéra Fica sa máme čoraz ekonomicky lepšie. Dobiehame priemernú životnú úroveň občanov západnej Európy. Krajine sa ekonomicky darí, rastie HDP a domáca spotreba. Nezamestnanosť významne klesá, rastie minimálna mzda, pribúdajú desaťtisíce nových pracovných miest, atď. Určite väčšina z nás pozná rozprávku od H.Ch.Andersena – Cisárové nové šaty. Jej obsah sa dá názorne premostiť do slovenskej politickej a ekonomickej reality. Je dosť osôb, ktorí tlieskajú premiérovi ako v spomínanej rozprávke, no naozaj je to tak? Ja to poviem za seba a verím, že aj za mnohých iných:

Fico je nahý!

„Nahému“ Ficovi sa každým dňom vo funkcii predsedu vlády a predsedu strany znižuje manévrovací priestor na klamanie, zavádzanie a odpútavanie pozornosti od skutočného stavu krajiny. Alebo povedané opačne, každým dňom vo funkciách je politikovi Ficovi náročnejšie a ťažšie klamať, zavádzať a odpútavať pozornosť občanov o spravovaní krajiny. Napríklad, politik Fico - predseda vlády je zodpovedný za schodok štátneho rozpočtu. Štát minul za obdobie jeho vládnutia k 30.11.2016 na svoje výdavky o 17,424 mld. € viac ako vedel štát vybrať na daniach, poplatkoch, či štát získal z kapitálu, z majetku alebo z eurofondov. Kde sa však tie minuté peniaze podeli, keď štát nevie v primeranej kvalite a v čase poskytovať občanom, inštitúciám, či podnikateľom dostupné a kvalitné služby? Diaľnice nedobudované. Železnice zaostalé. Elektronizácia štátnej správy v málo funkčnom stave. Školstvo a zdravotníctvo v totálnom rozklade a úpadku. Vymožiteľnosť práva mizivá. Nízke mzdy v štátnom, vo verejnom i v súkromnom sektore. Nedostatočná a nekvalitná sociálna starostlivosť. Vyháňanie mladých ľudí do zahraničia za vzdelaním a prácou vítané. Na druhej strane sa mimoriadne darí „našim“. Darí sa korupcii, plytvaniu, predražovaniu, rozkrádaniu, tunelovaniu, úplatkárstvu, rodinkárstvu, atď.

Určite bude mať čo bilancovať politik Fico na nadchádzajúcom sneme strany. Vyššie uvedené fakty by ho nemali nechať chladným, či opačne rozhnevať ho do nepríčetnosti. Nastavujem mu zrkadlo. Svoj politický osud má politik Fico ešte stále vo svojich rukách. Platí a bude platiť, ak politik Fico „odíde dnes“, dejiny si ho budú pamätať ako politika, ktorý mal výnimočný dar vedieť manipulovať s masami za lacný peniaz a postarať sa draho o našich. Avšak, ak sa rozhodne zotrvať vo funkcii predsedu strany a premiéra krajiny do konca riadneho volebného obdobia, stratí väčšinu z toho, čo v politike získal a dokázal. Bude len odpadom na politickom smetisku dejín.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Hokejisti budú na domácom šampionáte hrať v Košiciach

Súpermi sú Kanada, USA, Fínsko, Nemecko, Dánsko, Francúzsko a Veľká Británia.

KOMENTÁRE

Kotleba je majstrom politického trollingu

Strany s kotlebovcami zväčša nehlasujú, prečo by to teraz malo byť iné?

dnes píše ondrej prostredník

Trójsky kôň od Kotlebu vám nevadí?

Potraty sú trójsky kôň, ktorého Kotleba dotiahol pred brány kostolov.


Už ste čítali?