Prečo som na kandidátke strany SaS

Autor: Teodor Dlužanský | 5.1.2016 o 18:48 | Karma článku: 7,14 | Prečítané:  1546x

Politický systém na Slovensku je dlhodobo nastavený tak, že pokiaľ chce ktokoľvek kandidovať do parlamentu, musí tak urobiť prostredníctvom relevantnej politickej strany či hnutia.

Vždy som bol volič a sympatizant tých osôb a tej politiky, ktorá mala snahu veci riešiť k lepšiemu. Zmenami a reformami posúvať spoločnosť dopredu. Reformovať, tvoriť, robiť zmeny v riadení procesov, porovnávať sa s tými najlepšími bolo a je tým hnacím motorom pre mňa, ktorý ma sprevádzal a sprevádza mojím životom. Tým, že som zástancom osobnej zodpovednosti a osobnej slobody, som tvorcom hodnôt a hlásim sa k zodpovednosti za dosiahnuté výsledky, je logické, že v politickej reči ma to vždy ťahalo a ťahá od stredu doprava.

Možnosti, ktoré dáva politická scéna na Slovensku sú na jednej strane veľké a je z čoho vyberať, no na druhej strane sa výber rýchlo zúži, keď si nastavím konkrétne parametre, očakávania, svoje vlastné napĺňanie cieľov. Platí to aj opačne z pohľadu politického subjektu a jeho cieľov. Či som alebo nie som vhodným kandidátom pre napĺňanie cieľov, ktoré politický subjekt má.

Samozrejme kľúčovou podstatou každého z nás je aj jeho kontinuita vnímania a vyjadrovania sa verejne napríklad k dianiu spoločnosti. Ten kto sleduje moje príspevky a blogy tu na portáli SME, vie si urobiť vlastný názor na moju osobu. Vie sa stotožniť alebo nestotožniť s mojimi názormi. Vie podporiť, vie skritizovať, vie vyjadriť svoj vlastný názor. Tak to má byť a je správne.

Prichádzajú parlamentné voľby 2016. Využívam po prvý krát vo svojom živote kandidovať a verejne sa angažovať v slovenskej politike. Som nezávislý kandidát TU . Som Priateľom slobody strany SaS. Program strany SaS je veľkou príležitosťou na zmenu najmä spoločenskej klímy na Slovensku. Byť pri potrebných reformách a byť aj sám reformátorom je veľkou výzvou. Stotožňujem sa s volebným krédom strany SaS „aby sa doma oplatilo pracovať, podnikať a žiť“. Domov máme len jeden!

Krúžkujte č. 77 na kandidátke strany SaS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Veľkolepý nástup, výslnie a pád. Prečo veľké strany neprežijú svojich lídrov

Výmena lídra nie je kľúčom k dlhšej životnosti strany. Funguje len pri menších stranách, v Smere by mohla znamenať rýchly zánik.

KOMENTÁRE

Smer bez Fica nemá logiku

Životnosť strán ako Smer sa odvíja od popularity zakladateľa.


Už ste čítali?