Prečo som na kandidátke strany SaS

Autor: Teodor Dlužanský | 5.1.2016 o 18:48 | Karma článku: 7,14 | Prečítané:  1553x

Politický systém na Slovensku je dlhodobo nastavený tak, že pokiaľ chce ktokoľvek kandidovať do parlamentu, musí tak urobiť prostredníctvom relevantnej politickej strany či hnutia.

Vždy som bol volič a sympatizant tých osôb a tej politiky, ktorá mala snahu veci riešiť k lepšiemu. Zmenami a reformami posúvať spoločnosť dopredu. Reformovať, tvoriť, robiť zmeny v riadení procesov, porovnávať sa s tými najlepšími bolo a je tým hnacím motorom pre mňa, ktorý ma sprevádzal a sprevádza mojím životom. Tým, že som zástancom osobnej zodpovednosti a osobnej slobody, som tvorcom hodnôt a hlásim sa k zodpovednosti za dosiahnuté výsledky, je logické, že v politickej reči ma to vždy ťahalo a ťahá od stredu doprava.

Možnosti, ktoré dáva politická scéna na Slovensku sú na jednej strane veľké a je z čoho vyberať, no na druhej strane sa výber rýchlo zúži, keď si nastavím konkrétne parametre, očakávania, svoje vlastné napĺňanie cieľov. Platí to aj opačne z pohľadu politického subjektu a jeho cieľov. Či som alebo nie som vhodným kandidátom pre napĺňanie cieľov, ktoré politický subjekt má.

Samozrejme kľúčovou podstatou každého z nás je aj jeho kontinuita vnímania a vyjadrovania sa verejne napríklad k dianiu spoločnosti. Ten kto sleduje moje príspevky a blogy tu na portáli SME, vie si urobiť vlastný názor na moju osobu. Vie sa stotožniť alebo nestotožniť s mojimi názormi. Vie podporiť, vie skritizovať, vie vyjadriť svoj vlastný názor. Tak to má byť a je správne.

Prichádzajú parlamentné voľby 2016. Využívam po prvý krát vo svojom živote kandidovať a verejne sa angažovať v slovenskej politike. Som nezávislý kandidát TU . Som Priateľom slobody strany SaS. Program strany SaS je veľkou príležitosťou na zmenu najmä spoločenskej klímy na Slovensku. Byť pri potrebných reformách a byť aj sám reformátorom je veľkou výzvou. Stotožňujem sa s volebným krédom strany SaS „aby sa doma oplatilo pracovať, podnikať a žiť“. Domov máme len jeden!

Krúžkujte č. 77 na kandidátke strany SaS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Kuzminová: Dochádzali mi sily, tŕpli nohy. Prísť s vlajkou však bol môj sen

Kuzminová si pri streľbe opakovala: Ja som tá voda, ktorá ťa drží nad vodou.

ŠPORT

Slováci nevyužili pomoc Rusov. Je to sklamanie, priznal Graňák

Slováci mali šancu priamo preniknúť medzi najlepšiu osmičku.

ŠPORT

Kuzminová nulu nedala, ale stala sa legendou

Slovenská biatlonistka získala na tretej olympiáde tretiu zlatú medailu.


Už ste čítali?