Utečenci nastavujú zrkadlo Ficovi

Autor: Teodor Dlužanský | 7.9.2015 o 23:40 | Karma článku: 9,09 | Prečítané:  1388x

Utečenci sú silnou témou. Ich osud rezonuje v celej spoločnosti. Nie sú ľahké riešenia na súčasnú situáciu. 

Na Slovensku budujeme, či transformuje spoločnosť od novembra 1989. Prešli sme kus cesty „za lepším životom“. Nemuselo sa emigrovať ani utekať z krajiny. Životná úroveň určite stúpla. Malo by sa žiť lepšie. Takto to vníma väčšina občanov Slovenska zvnútra. Aj ostatné krajiny po roku 1989 prešli kus cesty. Určite sa snažili minimálne tak ako my. A predsa sú tu rozdiely. Bijú do očí.

Premiér krajiny Róbert Fico sa chváli ako si tu dobre žijeme, zamestnanosť klesá, investori tu vytvárajú pracovné miesta, stavajú sa diaľnice, štadióny, pracujúcim i nepracujúcim sa rozdávajú sociálne balíčky, školstvo, súdnictvo a zdravotníctvo fungujú, korupcia a klientelizmus je výmyslom opozície a neziskoviek, živnostníci a podnikatelia majú na ružiach ustlané, atď. Proste radosť tu žiť, pracovať, či podnikať...

Do Európy prúdia státisíce utečencov za lepším životom. Len Slovensku sa akosi vyhýbajú. Nechcú k nám ísť ani dobrovoľne!. TU je príklad. Utečenci po tom, čo sa dozvedeli, že z Budapešti sa dá dostať priamo do Rakúska, či Nemecka, dožadovali sa opustenia nášho dočasného pobytu. A slovenská polícia im v tom bránila...

Utečenci nám nastavili zrkadlo, teda vláde Róberta Fica a jeho spôsobu vládnutia. Pán premiér, tak ako sa žije väčšine občanov na Slovensku? Akú má väčšina občanov životnú úroveň? Aká bohatá krajina sme? Podľa Vašich slov ide o 95% ekonomických utečencov, potom prečo nechcú žiť na Slovensku ani dočasne, keď sa tu máme podľa Vás tak dobre? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Veľkolepý nástup, výslnie a pád. Prečo veľké strany neprežijú svojich lídrov

Výmena lídra nie je kľúčom k dlhšej životnosti strany. Funguje len pri menších stranách, v Smere by mohla znamenať rýchly zánik.

KOMENTÁRE

Smer bez Fica nemá logiku

Životnosť strán ako Smer sa odvíja od popularity zakladateľa.


Už ste čítali?