Bankrot Grécka = Ficov politický hrob

Autor: Teodor Dlužanský | 28.6.2015 o 23:08 | Karma článku: 12,66 | Prečítané:  3857x

Pamätáte si jeseň 2011 a na vyjadrenia opozičného politika R. Fica TU a TU a TU na tému záchrany Grécka? A tiež na vyjadrenia ministra Kažimíra TU a TU ako zarobíme na investícii do EMS a budeme mať právo poberať dividendy?

Už len pár hodín nás delí od chvíle, o ktorej sa bude písať v novodobých dejinách Európy. Jedná významná epocha opäť končí po 25 rokoch v podobe (naposledy pád východného bloku), ktorá mala jasný politický cieľ – spojiť európske krajiny do jedného politického a ekonomického celku. Z Európskej únie sa postupne stal byrokratický moloch so socialistickým spôsobom života a s korupčným správaním (eurofondy, tlačenie peňazí proti ekonomickej logike, zachraňovanie nezodpovedných vlád).

Je správne, že už dnes sa pomenúvajú veci tak ako sa majú. Grécko klamalo, podvádzalo a žilo si nad pomery celé roky a za peniaze iných. Takýto život Grékov na úkor iných podporovali najmä európske inštitúcie, ktoré mali a majú dbať o efektívne vynakladanie peňazí daňových poplatníkov krajín EÚ a ešte viac krajín eurozóny. Ak pomoc Grécku mala byť solidaritou ku chudobnejšiemu, potom sa dajú exaktne pomenovať príčiny a osoby vo funkciách, ktoré tento súčasný stav v Grécku umožnili.

Keď sa pozrieme tu doma na Slovensku, kde sa v súčasnosti nachádzame, vieme dosť presne pomenovať scenár, ktorý nás čaká po bankrote Grécka. Premiér Fico je a bude zodpovedný za ďalší vývoj na Slovensku, ktorý bankrotom Grécka nastane. Fico si presadil predčasné voľby na jeseň 2011, len aby sa dostal k moci a vládol tu pre svoje záujmy a záujmy vyvolených. To, že Fico vládne sám a spôsobom, ktorým vedie Slovensko po gréckej ceste vieme - je cesta do pekla. Dnes vidia všetci ako Grécko dopadlo...

Mne vychádza zo situácie, v ktorej sa Fico nachádza a do ktorej sa dostal Fico sám svojím vlastním konaním v pozícii premiéra, že si už kope vlastný politický hrob! Neprekvapilo by ma, že ak je Fico slobodný suverénny občan, nie je vydierateľný záujmovými osobami a skupinami nebude kandidovať v parlamentných voľbách v marci 2016 a ani nebude mať záujem byť premiérom. Prekvapí ma však Fico, ak bude dobrovoľne kandidovať do parlamentu a dokonca ako líder Smer-SD.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Veľkolepý nástup, výslnie a pád. Prečo veľké strany neprežijú svojich lídrov

Výmena lídra nie je kľúčom k dlhšej životnosti strany. Funguje len pri menších stranách, v Smere by mohla znamenať rýchly zánik.

KOMENTÁRE

Smer bez Fica nemá logiku

Životnosť strán ako Smer sa odvíja od popularity zakladateľa.


Už ste čítali?