Sociálne balíčky SMER-SD versus BMG Invest

Autor: Teodor Dlužanský | 23.5.2015 o 16:16 | Karma článku: 13,72 | Prečítané:  1495x

Dve témy - zdanlivo nespojiteľné. A predsa majú veľa spoločného. Neveríte? Téma nespokojných, či okradnutých občanov rezonovala spoločnosťou nie tak dávno. Dodnes je traumou pre široké vrstvy občanov.

Občanov, ktorí verili vo svoje rozhodnutie zarobiť peniaze investovaním svojich peňazí do spoločnosti BMG Invest. Rozhodnutie, ktoré im malo priniesť „nadpriemerný výnos“, a teda lepšiu budúcnosť a svetlejšie zajtrajšky. Vieme, ako to dopadlo...

Dnes nám vládnuca strana SMER-SD predložila v poradí už druhý sociálny balíček. Verejne sa šušká už aj o treťom sociálnom balíčku... To, že je to z pohľadu politickej strany veľmi dobre vymyslený, premyslený a realizovaný projekt, niet pochýb. Voči tomu nie je čo namietať, práve naopak treba pochváliť tvorcov tohto projektu ako sa premieňa stratégia, cez ciele do konkrétnych dielčích projektov.

Aby mohol akýkoľvek projekt v reálnom živote fungovať, potrebuje k svojmu životu z ekonomického pohľadu v prvom, aj v druhom rade peniaze. Na to, aby sociálne balíčky mohli reálne nájsť svojho adresáta, musia byť reálne naplnené peniazmi. Peniaze nerastú ani na stromoch, ani ich nevyrába strana SMER-SD. Sú to peniaze, ktoré sa do štátnej kasy dostanú cez dane, odvody, poplatky a výnosy. Teda v prvom rade od nás občanov, ktorí tu žijeme. Platí teda, že akékoľvek peniaze, ktoré rozdeľuje, či prerozdeľuje aktuálne vládnuca strana SMER-SD, sú peniaze daňových poplatníkov! Avšak spôsob AKO, komu, za akým účelom, za akých podmienok a pod. sa vyzbierané peniaze prerozdelia do spoločnosti pre základné potreby občanov (zdravotníctvo, školstvo, sociálne služby, atď.), či benefitov pre vybrané skupiny občanov - sociálne balíčky propagované stranou SMER-SD, to už nie je len o premiérovi Ficovi a jeho strane SMER-SD.

Strana SMER-SD a jej hlavní predstavitelia si musia byť vedomí svojej nielen politickej, ale najmä osobnej zodpovednosti za svoje konanie. Slovensko od svojho vzniku má stratové hospodárenie, t.j. jeho príjmy sú nižšie ako výdaje. Znamená to, že Slovensko má deficitné hospodárenie a na svoje fungovanie si musí požičiavať peniaze, lebo to čo vyberie najmä na daniach, odvodoch a poplatkoch nestačí ani na bežný chod krajiny a na základné služby pre občanov, tobôž na sociálne balíčky!

Tieto dôkladne vymyslené, prešpekulované a realizované sociálne balíčky manažované stranou SMER-SD, sú len vysoko sofistikovanou hrou, ako v prvom rade zabezpečiť lepšiu kvalitu života pre úzku skupinu ľudí za peniaze tých, ktorí veria, že SMER-SD im zabezpečí „nadpriemerný výnos“.

Rozdiel medzi sociálnymi balíčkami a BMG invest je jeden – zásadný. Do BMG investu občania dobrovoľne vkladali svoje peniaze s vidinou lepších a krajších zajtrajškov (výnosy). V prípade štátu, sú daňoví poplatníci (najmä občania) povinní vkladať svoje peniaze na fungovanie a chod štátu. Sociálne balíčky sú časťou peňazí získané štátom od daňových poplatníkov, ktoré majú prispieť určitým skupinám obyvateľstva v lepšej kvalite života.

Nie je žiadnym verejným tajomstvom ako rozdeľujú a prerozdeľujú peniaze nami zvolení zástupcovia. Kauzy a megakauzy o zlodejinách, korupcii, klientelizme, zvýhodňovaní, rabovaní, tunelovaní, či schránkových firmách, sú na dennodennom poriadku. Systém prerozdeľovania, ktorý tu do dokonalosti priviedla strana SMER-SD, resp. firma SMER-SD, a.s. je jeden veľký BMG Invest. Tí, ktorí ho riadia majú svoje obrovské benefity, niektorí z tých šťastnejších dostanú aj svoj sociálny balíček. A tá väčšina túto hru povinne financuje. Dovtedy, kým vládze a bude vládať. Keď to už ďalej nepôjde, je jasné čo sa stane. Grécko je jasným vzorom a príkladom.

Mimochodom, v štáte, kde to funguje tak ako má, kde rastie bohatstvo krajiny a jej občanov, nie je potrebné takto okato, či zúfalo robiť sociálnu politiku ako to robí SMER-SD. Dúfam, že tak ako dopadol BMG invest dopadne SMER-SD, a nie štát Slovensko!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Do rekreačného sídla papalášov politici už takmer nechodia

V Častej–Papierničke boli minulý rok ubytovaní len dvaja poslanci, zariadenie viac využívajú zamestnanci Kancelárie NR SR a verejnosť.

EKONOMIKA

Dali sa odhaliť na internete. SIS sa zbavila prvej budovy

Ministerstvo vnútra tam chcelo byty pre zamestnancov v ťažkej životnej situácii.

DOMOV

Z armády odchádza na protest skúsený generál

Generálporučík Macko je jediný Slovák, ktorý riadil základňu NATO.


Už ste čítali?