Mzda a Hyenizmus

Autor: Teodor Dlužanský | 23.11.2014 o 18:37 | Karma článku: 12,49 | Prečítané:  2233x

Už týždeň je najčítanejším s vyše 250.000 prečítaní suverénne blog Milana Kuruca s názvom „Mzda“. Tiež vyše 330 príspevkov ukazuje, že téma mzda sa týka skoro každého z nás. Každý kto chce, si môže urobiť svoj vlastný názor na obsah blogu a aj príspevky pod článkom.

Dosť ťažko sa dá vysvetliť a zdôvodniť bežnému občanovi, prečo je mzda tak významne rozdielna za tú istú prácu v dvoch krajinách vzdialených len 1.000 km od seba. V spoločenskom, politickom, ekonomickom a hospodárskom prostredí, ktoré je na papieri rovnaké. A predsa reálna mzda je rozdielna. Dokonca v pomere viac ako 6 : 1!

Dnes nám premiér krajiny pán Fico opäť pripomenul, že niektorí občania sa správajú ako hyeny, keď vyjadrujú svoj názor alebo postoj k nejakej udalosti. Aj peniaze (mzda) sú dôležité pre kvalitu života, ktorý každý z nás žijeme. Premiér krajiny je najkompetentnejšia osoba, ktorá svojím konaním ovplyvňuje, či sa krajine darí a darí sa aj jej občanom. A to má priamy vplyv na to, koľko peňazí má každý z nás v peňaženke.

Vláda a parlament majú vytvárať prostredie a podmienky, aby sa tu lepšie žilo. Keď premiér Fico spravuje ekonomicky krajinu tak, že krajina sa viac a viac zadlžuje, životná úroveň väčšiny občanov nerastie, ale klesá v porovnaní napr. s Luxemburskom, keď v štáte sa plytvá s verejnými zdrojmi, rozkrádajú sa peniaze vybrané štátom cez dane a odvody ako napríklad predražené CT, teplý vzduch, nástenka, sitká atď., podpora podnikania domácich malých a stredných firiem je minimálna až žiadna, vytváranie pracovných miest štátom je len umelé a nesystémové, zdravotníctvo, školstvo a súdnictvo sú v zlom stave, potom ani mzdy nemôžu rásť tempom, ktorý bežný občan očakáva. Toto je skutočný HYENIZMUS!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gajdošovi úradníci vybrali stíhačky F-16, čakajú na vládu

Ponuku na kúpu stíhačiek F-16 za 2,91 miliardy dolárov schválil americký kongres. Švédske gripeny by boli lacnejšie.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Minister obrany klamal, dôvodom sú nové stíhačky

Ako SNS vyberá nové slovenské stíhačky.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

V SNS opäť vymenili hodnoty za peniaze

Už Mečiar o Slotovi povedal, že jeho hrdosť sa končí v Slovenskej poisťovni.


Už ste čítali?