Umieračik pre SDKÚ-DS. Aj tak ďakujem!

Autor: Teodor Dlužanský | 20.6.2014 o 20:41 | Karma článku: 6,95 | Prečítané:  1262x

Pomaly, ale isto nám umiera SDKÚ-DS. Strana, ktorá nevznikla prirodzenou cestou a zdola. Strana, ktorá vznikla preto, aby bojovala proti niekomu a za niečo.

V súčasnosti, už aj tým najväčším aj najvytrvalejším obdivovateľom a sympatizantom strany SDKÚ-DS by malo byť jasné, že projekt SDKÚ-DS ako sme ho poznali, pomaly ale isto končí. Umiera, a je len otázkou niekoľkých mesiacov, kedy bude koniec. Smutný koniec, no s pozitívnym vnímaním a spomienkami na minulosť.

Nebudem asi sám kto bude tvrdiť, že projekt SDKÚ-DS bol jeden veľmi úspešný projekt. Sú tu výsledky, na ktoré som ja osobne hrdý. Veď byť pri tom ako sme sa stali definitívne súčasťou demokratického sveta, vstúpili do medzinárodných štruktúr, defacto zaviedli euro, je pozitívna udalosť. Ďakujem páni Dzurinda a Mikloš. A mnohým ďalším.

No, život ide ďalej. A úplne prirodzene, po špirále. Dnes už je tu ďalší projekt, ktorý má vrchol za sebou. Je to projekt SMER-SD. Projekt, ktorý mal pokračovať na úspechoch SDKÚ-DS a mal kvalitatívne posunúť štát aj jeho občanov dopredu. Ešte je tento projekt stále živí a robiť definitívne závery sa nepatrí. Čo však určite môžem tvrdiť je, že politický, ekonomický a mocenský potenciál, ktorý pán Fico a jeho SMER-SD mal a má od roku 2006 dodnes, využil málo pre rast bohatstva štátu a lepší a kvalitnejší život občanov!

Už sa tu rodí nový projekt. Má ambície stať sa projektom, ktorý chce nadviazať na pozitíva z minulosti a napraviť to, čo nefunguje tak ako by malo. Vlastne už sa tomu nehovorí „projekt“, ale „start up“.  Procházkova SIEŤ chce byť tým, čo občanom chýba a čoho sa prirodzene domáhajú. Kvalitnejšieho života pre jednotlivca, rodiny, skupiny občanov. Efektívnejšieho riadenia štátu. Nekorupčného prostredia. Fungujúceho zdravotného, sociálneho a vzdelávacieho systému. Vymožiteľnosti práva.

Som presvedčený, že dejiny budú vnímať SDKÚ-DS viac pozitívne ako negatívne. Samozrejme bude to záležať aj od uhlu pohľadu. Či budeme hodnotiť výsledky SDKÚ-DS pre štát a jeho občanov, alebo  výsledky jej jednotlivých funkcionárov pre štát a občanov. Bodaj by takýchto úspešných projektov bolo v dejinách Slovenska viac!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Hokejisti budú na domácom šampionáte hrať v Košiciach

Súpermi sú Kanada, USA, Fínsko, Nemecko, Dánsko, Francúzsko a Veľká Británia.

KOMENTÁRE

Kotleba je majstrom politického trollingu

Strany s kotlebovcami zväčša nehlasujú, prečo by to teraz malo byť iné?

dnes píše ondrej prostredník

Trójsky kôň od Kotlebu vám nevadí?

Potraty sú trójsky kôň, ktorého Kotleba dotiahol pred brány kostolov.


Už ste čítali?