Novodobí slovenskí traja králi F-P-K

Autor: Teodor Dlužanský | 6.1.2014 o 17:48 | Karma článku: 11,92 | Prečítané:  1191x

Vo Wikipédii sa môžeme dočítať, že Traja králi je označenie pre troch mudrcov - pohanov, ktorí uverili v Ježiša, v jeho budúce pozitívne činy pre široké masy ľudí. Na začiatku boli považovaní za svätcov, neskôr za kráľov. Akokoľvek sa budeme pozerať do minulosti, dnes je to o tom istom ako v tých časoch. Zmenili sa len osoby, prostredie, technické možnosti, životná úroveň, ... Jednoducho život išiel a ide po špirále - dopredu.

Pozrime sa bližšie, kam sa vývoj ľudského spoločenstva dostal na Slovensku a čo môžu občania očakávať vo svojich pozemských životoch. Životy, ktoré sú ovplyvňované zvolenými spomedzi nás - politikmi a ich funkciami.

V personálnom zložení trojice ústavných činiteľov dôjde minimálne k jednej zmene v tomto roku. O tom rozhodnú občania v prezidentských voľbách. Už sme počuli o možnosti, že na jar nastúpia na najvyššie ústavné funkcie traja mudrci z jednej politickej strany: Fico - Paška - Kaliňák. Bolo by dobré, keby títo traja novodobí králi sa stali spasiteľmi väčšiny občanov Slovenska. Pre bohatší štát a bohatších občanov!

Rozdiel medzi našimi „kráľmi" F-P-K a kráľmi Gašparom, Melicharom a Baltazárom je najmä v tom, že tí naši „králi" F-P-K medzi masy ľudí nevnášajú pokoj do duší ani istotu lepšieho života. Prečo je to tak? Lebo F-P-K:

  • slúžia veľmi málo a nekvalitne potrebám občanov,
  • nevyužívajú získanú moc pre lepší život väčšiny občanov,
  • robia politiku, ktorá rozdeľuje občanov i podnikateľov,
  • budujú politický a ekonomický systém, ktorý slúži úzkej skupine „vyvolených" na úkor väčšiny,
  • nechcú občanom objasniť a objasňovať korupciu, rozkrádanie, prehajdákavanie a tunelovanie verejných financií.

Uvádzam len hlavné myšlienky, ktoré by nemali byť nikomu ľahostajné a každého z nás sa dotýkajú. Veď by bolo úžasné, „keby novodobí králi F-P-K" vedeli zabezpečiť lepší život pre väčšinu občanov tu a teraz na zemi, na našom malom krásnom Slovensku.

Máme aktuálne politický systém, ktorý umožňuje priamou voľbou voliť prezidenta. Je naozaj v moci občanov - voličov zvoliť si dobrého prezidenta. Áno, kandidát „F" má na to, aby bol dobrým prezidentom. Je potrebné si ale uvedomiť, že zvolením pána „F" občania nebudú mať viac pokoja na duši. A určite ani lepší život. Prečo bude tomu tak? Vyššie píšem, lebo F-P-K ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?