Snehuleniak a sedem trpaslíkov

Autor: Teodor Dlužanský | 18.12.2013 o 20:55 | (upravené 18.12.2013 o 21:02) Karma článku: 8,85 | Prečítané:  464x

Z rozprávky Snehulienka a sedem trpaslíkov tu máme oddnes reálnu slovenskú politickú rozprávku o kandidátoch na prezidenta. Aj keď v rozprávke je hlavná hrdinka „ona", po odtajnení rébusu, kto bude kandidátom strany SMER-SD, máme namiesto „ona" - snehulienka jasne dominujúceho „on" - snehuleniak.

Nie je dôvod predpokladať, žeby sa ešte našiel kandidát, či kandidátka, ktorý by tak dominoval, či ktorá by dominovala medzi kandidátmi. Aj keď nás bolo dosť, čo si vedeli predstaviť v roli snehulienky prof. Radičovú. No to by asi nebolo o tejto rozprávke, lebo tí siedmi trpaslíci by neboli až tak „malí", resp. minimálne jeden z nich by sa s pozíciou trpaslíka určite nikdy nestotožnil.

Tak o čom bude nasledujúci polrok? Akú rozprávku nám tu budú hrať snehuleniak a sedem trpaslíkov a ešte ďalší trpaslíci? Možno sa to nezdá, ale táto rozprávka bude v priebehu ďalšieho obdobia neustále sa vyvíjajúca a rozvíjajúca sa s dejom, ktorý od toho rozprávkového bude nielen o láske, radosti, spolupráci, spolupatričnosti, či o šťastí...

Očakával by som od hlavnej postavy - snehuleniaka, že ak chce byť prezidentom aj občanov, ktorí ho nebudú voliť alebo nemôžu voliť, že jeho ďalší krok do vyhlásenia prezidentských volieb bude aj o tom, že verejnosti oznámi svoje rozhodnutie a aj ho zrealizuje:

1) odstúpi z funkcie premiéra najneskoršie dňom, kedy budú vyhlásené prezidentské voľby

2) odstúpi z funkcie predsedu strany súčasne s odstúpením funkcie premiéra.

Myslím si a som presvedčený, že toto sú minimalistické a legitímne požiadavky na prezidentského kandidáta pána Fica. Ak to však neurobí teraz pred vyhlásením volieb, potom môže očakávať, že jeho rozhodnutie kandidovať na funkciu prezidenta ho môže diskvalifikovať v konečnom dôsledku na nepodstatného trpaslíka po prezidentských voľbách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?