Bod zvratu v SPP

Autor: Teodor Dlužanský | 19.9.2013 o 12:08 | (upravené 19.9.2013 o 12:20) Karma článku: 14,77 | Prečítané:  1798x

Posledné dni sme svedkami nielen zmeny počasia na jesenné, čo je prirodzený proces, ale aj na zmeny a nové fakty ohľadom SPP. Že sa tak deje, je pozitívna informácia pre občanov.

To, čo sa varilo, varí a konzumuje pod pokrievkou ekonomiky štátu už vyše dvadsať rokov má dve strany. Na jednej strane je pozitívne, že si môžeme ingerencie v našom ekonomickom hrnci sami čiastočne primiešavať, dochucovať a prispôsobovať našej slovenskej mentalite. No na druhej strane z toho hrnca nám viac a rýchlejšie ubúda. Ubúda viac ako vieme dorobiť, či vyprodukovať vlastnými rukami, či vlastnou hlavou. To, že zo spoločného hrnca si vyberajú poniektorí to najlepšie, nie je najmorálnejšie, no v prírode v boji o potravu je to prirodzené a ťažko zmeniteľné. Vždy tu bude niekto dravejší, rýchlejší, silnejší a chamtivejší, kto sa chce prvý zmocniť potravy. Štát je tu preto pre občanov aby nastavoval, realizoval a kontroloval pravidlá tak, aby sa každému z toho hrnca ušlo. Aj kvalita, aj kvantita.

Problémom nášho spoločného hrnca je, že ubúda nielen kvalita toho, čo sa varí a konzumuje, ale aj kvantita. Súčasná politická debata o reprivatizácii SPP jasne ukazuje, že v tom hrnci už v blízkej budúcnosti bude opäť menej nielen kvality, ale aj kvantity.

Ak si náš aktuálny šéfkuchár premiér Fico toto vie uvedomiť alebo uvedomuje, potom prečo dovolil, a pritom nemusel, takýto nevýhodný obchod s SPP realizovať v NEprospech nášho spoločného hrnca?

Ak si však premiér Fico neuvedomuje, čo svojím konaním v reprivatizácii SPP spôsobil a spôsobuje v našom spoločnom hrnci, potom by mu to mali jasne povedať občania. Zobrať mu z rúk varechu, nachvíľu tú varechu použiť na jeho vyšportované telo, a najmä ho vyhnať čo najrýchlejšie od hrnca!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?