Slovensko krváca alebo ako sa bača stará o ovce v stáde

Autor: Teodor Dlužanský | 2.6.2013 o 19:07 | (upravené 2.6.2013 o 19:28) Karma článku: 15,37 | Prečítané:  2645x

Môžeme čítať a počuť týždeň čo týždeň, aká je slovenská politika, akí sú slovenskí politici. Ako politici  „bojujú" o slovenského voliča napravo, naľavo, v strede. Ako realizujú svoje programy v prospech blaha slovenského občana. Aká je neotrasiteľná pozícia vládnucej strany SMER-SD. Ako sa rozpadá a spája pravica. Ako chce opozícia (aká ?) bojovať proti Ficovi a odstaviť ho od moci, lebo... Len akosi málo počuť, že táto na prírodu nádherná a bohatá krajina v srdci Európy viac a viac krváca. A jej občania strácajú vieru v samých seba a svoje schopnosti !

A pritom nie je vôbec ťažké predpovedať „kto" alebo „čo" porazí SMER-SD. Sami socialisti sa dobrovoľne nevzdajú. Ani žiadny iný súčasný ani ďalší nový politický subjekt nebude potrebný na porazenie SMER-SD. Dejiny sa opakujú. Tie jasne zdokumentovali a hovoria, čo je príčinou pádu vlád, spoločenstiev, ríše, teda politikov pri moci. PENIAZE ! Peniaze sú nič iné než tovar, ktorý má svoju hodnotu v čase. Jediným kritériom na jeho existenciu je dopyt po peniazoch. Ochota práve tento tovar kúpiť a vlastniť. Najmä zahraničnými subjektmi. V súčasnosti v podobe dlhopisov a ich dôvery na trhoch.

Tak to bolo aj v roku 1989 v bývalom Československu, kedy súdruhom už nemal kto požičať peniaze z východu. Nemali ich. A preto systém krachol. Súdruhovia zo západu podmienili svoje pôžičky pre nás zmenami v našej krajine. Tak sa aj stalo. Samozrejme aj s prínosom veľa pozitívneho pre tunajších obyvateľov. Ale najmä pre svojich občanov, ktorí tie peniaze zarobili a teda mohli investovať.

Pre lepšie porozumenie ďalšieho obsahu blogu si dovolím použiť asociácie slov vo vzťahoch medzi politikmi a občanmi : predstavitelia moci = bača a honelníci, resp. (vy)volené ovce; občan = ovca; spoločenstvo/obyvatelia = stádo, pastvina = krajina. Kľúčové bolo, je a bude, aby v každom stáde boli ovce „pod správnym bačom a honelníkmi". A tiež, aby slovenské ovce ostali tu na pastvine a nechodili na bohatšie pastviny do Západnej Európy. To je logicky v záujme miestneho baču, ale aj tých susedných bačov.

Pokým bude ECB môcť "vyrábať" tovar - eurá a bude dopyt vo vnútri únie a mimo nej, dovtedy bude socializmus v Európe „kvitnúť", resp. pastviny budú umelo hnojené a zabezpečovať tak život oviec v stádach. Obdobne ako socializmus v USA. V momente, kedy nebude záujem o eurá/doláre, nastane hyperinflácia, t.j. môžeme si takýmito peniazmi tapetovať záchody a utierať r... Vznikne situácia na radikálnu zmenu. Dopyt môže byť po iných menách ako libra, rubeľ, jen, jüan, atď. Aj to len za predpokladu, že sa aj tieto meny nebudú tlačiť tak rýchlo, ako to robia ECB a FED. To samozrejme súčasní európski a americkí „bačovia" nedovolia a budú hľadať riešenia v rozpore s prírodnými zákonmi. Logicky keď dôjdu peniaze v danej krajine, ostane vyprahnutá a zničená zem (aktuálne Grécko, že ?), a ovce budú hojne utekať (ak bude kam, že ?) a budú môcť (všetci sme dnes očipovaní, že ?) za novou pastvinou a novým bačom.

Ľudia (ovce) potrebujú pre život tri základné veci a činnosti : „víno, chlieb a hry". A toto kým je v primeranej miere, potom žiadna občianska neposlušnosť a revolta nebude. Väčšine slovenských oviec stačí omnoho menej oproti iným stádam. Taktiež platí, že značná časť slovenských oviec nemá ambíciu sa mať vlastným pričinením lepšie. Potom je jedna radosť vládnuť politikom na Slovensku. Jednoducho platí a bude platiť pre ďalšie obdobie : "SMER-SD tu bude vládnuť dovtedy, pokým ECB bude tlačiť eurá a mať politické krytie EÚ (najväčší bačovia sa nerozhádajú...). A budú bačovia a ich prisluhovači (najmä banky) nás v únii presviedčať, že deficity verejných financií každej pastviny a jeho stáda sú cestou vraj k lepším zajtrajškom...". Ináč povedané, kým bude možné vyrábať tovar menom euro a občania budú akceptovať platenie daní, odvodov a poplatkov v takej výške ako vyžaduje bača, jeho honelníci a ich prisluhovači, dovtedy žiadna zmena nepríde.

Slovensko má síce jedného baču, no tých honelníkov je už akosi priveľa. Prevádzka štátu je pridrahá a nekvalitná pre občanov. To, že sa medzi sebou „žerú", je v prírode prirodzený jav. Veď mať to najlepšie, lepšiu časť pastviny pre seba a svojich najbližších, je jeden z efektívne fungujúcich prírodných zákonov na tejto planéte v boji o každodenné prežitie.

Akosi si nechceme pripustiť, že Slovensko sa viac a viac zadlžuje, že naša slovenská pastvina chradne a krváca. Že pre väčšinu občanov je menej kvalitného vína, menej chleba a menej hier. Väčšine občanov ostáva „sa pásť" na vyprahnutej pastvine. Rozumej nehospodárne udržiavanej, rozkrádanej a skorumpovanej pastvine. Pár zvolených honelníkov na čele s bačom a ich vyvolených prisluhovačov dobrovoľne nepriznávajú prepad životnej úrovne oviec. Nechcú priznať skutočnosť, že podmienky pre život stáda zaostávajú a prepadávajú sa už vo väčšine základných životných potrieb voči civilizovanému svetu.

Čo je najhoršie, vývoj životnej úrovne je priamo úmerný vývoju bohatstva krajiny. Koľko rokov po sebe vydrží rast životnej úrovne v krajine, keď sú výdavky štátu v roku 2013 plánované vo výške 17,130 mld. €. Pričom príjmy štátu v podobe vyzbieraných daní, odvodoch, poplatkoch a ostatných príjmov budú 13,062 mld. eur?  Rozdiel vo výške 4,068 mld. € si musíme požičať od/z bohatších pastvín. Ako dopadne táto pastvina menom Slovensko, keď už 20 rokov po sebe si požičiavame peniaze od bohatších pastvín? Čo tu ostane ďalším generáciám oviec, keď naši veritelia si uplatnia svoje pohľadávky a budú ich chcieť zaplatiť? Aha, to už bude iný bača s honelníkmi na čele. Žeby čierna ovca? No dobre, a stádo bude ešte vôbec?

Doslov

Poznáme situáciu, že v stáde sa nachádza aj čierna ovca. Škoda, že ovce s právom voliť nechápu a nerozumejú tej našej čiernej ovci. Najnovšie ju ovce zo stáda s právom voliť baču a honelníkov vyháňajú z parlamentu, ak by boli voľby dnes. No čo, veď vieme, čo musíme robiť, keď už sme na svete. Musíme platiť dane, poplatky, odvody a umrieť. Škoda, že tak málo nás chápe alebo chce chápať a rozmýšľať, že kvalitu vlastného života aj našich blízkych naozaj môžeme ovplyvňovať. Mať lepšiu a šťavnatejšiu pastvinu. Keď sme spokojní so stavom, že máme na čele takého baču a honelníkov, nečudujme sa, že naša pastvina chradne, je chudobnejšia a bez náznakov, žeby prišlo obdobie stabilizácie a nebodaj hojnosti pre väčšinu. Veď súčasného baču a jeho honelníkov, a tiež prisluhovačov sa to až tak netýka. To platí len dovtedy, kým ovce majú čo žrať, piť, a na čo bééééékať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?