Vrece zemiakov a sociálne balíčky

Autor: Teodor Dlužanský | 9.1.2016 o 18:50 | Karma článku: 6,55 | Prečítané:  418x

Viete, čo majú spoločné vrece zemiakov a sociálne balíčky? No, predsa ich autora, protagonistu a šíriteľa v jednej osobe, ktorým je predseda vlády Róbert Fico. 

Ficov výrok súvisel s voľbami do VÚC v roku 2013, keď aj vrece zemiakov malo poraziť súčasného župana v banskobystrickom kraji. Sociálne balíčky majú za cieľ zase uľahčiť víťazstvo vo voľbách do parlamentu kandidáta za poslanca Róberta Fica, predsedu strany SMER-SD a zostaviť opäť jednofarebnú vládu.

V skutočnosti sú sociálne balíčky len marketingovým produktom premiéra Fica a strany SMER-SD na kupovanie si hlasov voličov. Väčšina schválených sociálnych balíčkov, a aj ďalšie sľubované sociálne balíčky, sú len populizmom a zavádzaním voličov a občanov. Vláda je tu na to, aby efektívne a zmysluplne realizovala prerozdeľovanie peňazí, ktoré vyzbiera od občanov, podnikateľov, firiem a ďalších subjektov vo forme daní, odvodov a poplatkov. Toto by mala robiť každá vláda v každej krajine, ktorá je pri moci.

Čo mne vadí na výsledku vládnutia premiéra Fica je skutočnosť, že za osem rokov vládnutia pod jeho vedením hospodáril štát s hotovostným deficitom vo výške 17 mld.€. Po skončení vládnutia Fica ostane občanom splácať poriadny mega balík dlhov!

Vyššiu životnú úroveň väčšiny občanov, lepšie, kvalitnejšie a dostupnejšie služby od štátu nám nezabezpečia ani sociálne balíčky, ani korupcia, ani klientelizmus či rodinkárstvo, ani rozkrádanie, plytvanie a tunelovanie verejných zdrojov, či predražené zákazky. Jedine nová reformná vláda bez účasti súčasnej strany SMER-SD môže naštartovať a realizovať potrebné a nevyhnutné zmeny k lepšiemu.

Som za to, aby sa predmetné zavedené sociálne balíčky analyzovali, aby sa prehodnotil ich prínos a finančný náklad. Niektoré neefektívne a drahé opatrenia z prijatých balíčkov sa zrušili. Tie, ktoré sú systémové a dávajú zmysel, aby sa stali štandardmi sociálnej politiky štátu.

Byť pri potrebných reformách a byť aj sám reformátorom je veľkou výzvou. Stotožňujem sa s volebným krédom strany SaS „aby sa doma oplatilo pracovať, podnikať a žiť“. Domov máme len jeden!

Krúžkujte č. 77 na kandidátke strany SaS.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

SVET

Deň, ktorý navždy zostane dňom hanby USA

Od útoku na Pearl Harbor ubehlo 75 rokov.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.


Už ste čítali?