Bankrot Grécka = Ficov politický hrob

Autor: Teodor Dlužanský | 28.6.2015 o 23:08 | Karma článku: 12.66 | Prečítané  3794-krát

Pamätáte si jeseň 2011 a na vyjadrenia opozičného politika R. Fica TU a TU a TU na tému záchrany Grécka? A tiež na vyjadrenia ministra Kažimíra TU a TU ako zarobíme na investícii do EMS a budeme mať právo poberať dividendy?

Už len pár hodín nás delí od chvíle, o ktorej sa bude písať v novodobých dejinách Európy. Jedná významná epocha opäť končí po 25 rokoch v podobe (naposledy pád východného bloku), ktorá mala jasný politický cieľ – spojiť európske krajiny do jedného politického a ekonomického celku. Z Európskej únie sa postupne stal byrokratický moloch so socialistickým spôsobom života a s korupčným správaním (eurofondy, tlačenie peňazí proti ekonomickej logike, zachraňovanie nezodpovedných vlád).

Je správne, že už dnes sa pomenúvajú veci tak ako sa majú. Grécko klamalo, podvádzalo a žilo si nad pomery celé roky a za peniaze iných. Takýto život Grékov na úkor iných podporovali najmä európske inštitúcie, ktoré mali a majú dbať o efektívne vynakladanie peňazí daňových poplatníkov krajín EÚ a ešte viac krajín eurozóny. Ak pomoc Grécku mala byť solidaritou ku chudobnejšiemu, potom sa dajú exaktne pomenovať príčiny a osoby vo funkciách, ktoré tento súčasný stav v Grécku umožnili.

Keď sa pozrieme tu doma na Slovensku, kde sa v súčasnosti nachádzame, vieme dosť presne pomenovať scenár, ktorý nás čaká po bankrote Grécka. Premiér Fico je a bude zodpovedný za ďalší vývoj na Slovensku, ktorý bankrotom Grécka nastane. Fico si presadil predčasné voľby na jeseň 2011, len aby sa dostal k moci a vládol tu pre svoje záujmy a záujmy vyvolených. To, že Fico vládne sám a spôsobom, ktorým vedie Slovensko po gréckej ceste vieme - je cesta do pekla. Dnes vidia všetci ako Grécko dopadlo...

Mne vychádza zo situácie, v ktorej sa Fico nachádza a do ktorej sa dostal Fico sám svojím vlastním konaním v pozícii premiéra, že si už kope vlastný politický hrob! Neprekvapilo by ma, že ak je Fico slobodný suverénny občan, nie je vydierateľný záujmovými osobami a skupinami nebude kandidovať v parlamentných voľbách v marci 2016 a ani nebude mať záujem byť premiérom. Prekvapí ma však Fico, ak bude dobrovoľne kandidovať do parlamentu a dokonca ako líder Smer-SD.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské rodiny sa bezhlavo zadlžujú

Z krajín strednej a východnej Európy sa slovenské domácnosti zadlžujú najrýchlejšie. Zrejme budú pokračovať.

DOMOV

Neliečiť pacienta je niekedy finančne výhodné

Zdravotníci môžu prosperovať aj bez toho, aby pomohli.

SVET

Nášho predsedníctva sa Únia bojí. A nie preto, že sme malí

Slovensko môže ukázať, že vie udržať postoje, ale zároveň ich nevnucovať.


Už ste čítali?