Mzda a Hyenizmus

Autor: Teodor Dlužanský | 23.11.2014 o 18:37 | Karma článku: 12,49 | Prečítané:  2173x

Už týždeň je najčítanejším s vyše 250.000 prečítaní suverénne blog Milana Kuruca s názvom „Mzda“. Tiež vyše 330 príspevkov ukazuje, že téma mzda sa týka skoro každého z nás. Každý kto chce, si môže urobiť svoj vlastný názor na obsah blogu a aj príspevky pod článkom.

Dosť ťažko sa dá vysvetliť a zdôvodniť bežnému občanovi, prečo je mzda tak významne rozdielna za tú istú prácu v dvoch krajinách vzdialených len 1.000 km od seba. V spoločenskom, politickom, ekonomickom a hospodárskom prostredí, ktoré je na papieri rovnaké. A predsa reálna mzda je rozdielna. Dokonca v pomere viac ako 6 : 1!

Dnes nám premiér krajiny pán Fico opäť pripomenul, že niektorí občania sa správajú ako hyeny, keď vyjadrujú svoj názor alebo postoj k nejakej udalosti. Aj peniaze (mzda) sú dôležité pre kvalitu života, ktorý každý z nás žijeme. Premiér krajiny je najkompetentnejšia osoba, ktorá svojím konaním ovplyvňuje, či sa krajine darí a darí sa aj jej občanom. A to má priamy vplyv na to, koľko peňazí má každý z nás v peňaženke.

Vláda a parlament majú vytvárať prostredie a podmienky, aby sa tu lepšie žilo. Keď premiér Fico spravuje ekonomicky krajinu tak, že krajina sa viac a viac zadlžuje, životná úroveň väčšiny občanov nerastie, ale klesá v porovnaní napr. s Luxemburskom, keď v štáte sa plytvá s verejnými zdrojmi, rozkrádajú sa peniaze vybrané štátom cez dane a odvody ako napríklad predražené CT, teplý vzduch, nástenka, sitká atď., podpora podnikania domácich malých a stredných firiem je minimálna až žiadna, vytváranie pracovných miest štátom je len umelé a nesystémové, zdravotníctvo, školstvo a súdnictvo sú v zlom stave, potom ani mzdy nemôžu rásť tempom, ktorý bežný občan očakáva. Toto je skutočný HYENIZMUS!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

SVET

Deň, ktorý navždy zostane dňom hanby USA

Od útoku na Pearl Harbor ubehlo 75 rokov.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.


Už ste čítali?