Bod zvratu v SPP

Autor: Teodor Dlužanský | 19.9.2013 o 12:08 | (upravené 19.9.2013 o 12:20) Karma článku: 14,77 | Prečítané:  1764x

Posledné dni sme svedkami nielen zmeny počasia na jesenné, čo je prirodzený proces, ale aj na zmeny a nové fakty ohľadom SPP. Že sa tak deje, je pozitívna informácia pre občanov.

To, čo sa varilo, varí a konzumuje pod pokrievkou ekonomiky štátu už vyše dvadsať rokov má dve strany. Na jednej strane je pozitívne, že si môžeme ingerencie v našom ekonomickom hrnci sami čiastočne primiešavať, dochucovať a prispôsobovať našej slovenskej mentalite. No na druhej strane z toho hrnca nám viac a rýchlejšie ubúda. Ubúda viac ako vieme dorobiť, či vyprodukovať vlastnými rukami, či vlastnou hlavou. To, že zo spoločného hrnca si vyberajú poniektorí to najlepšie, nie je najmorálnejšie, no v prírode v boji o potravu je to prirodzené a ťažko zmeniteľné. Vždy tu bude niekto dravejší, rýchlejší, silnejší a chamtivejší, kto sa chce prvý zmocniť potravy. Štát je tu preto pre občanov aby nastavoval, realizoval a kontroloval pravidlá tak, aby sa každému z toho hrnca ušlo. Aj kvalita, aj kvantita.

Problémom nášho spoločného hrnca je, že ubúda nielen kvalita toho, čo sa varí a konzumuje, ale aj kvantita. Súčasná politická debata o reprivatizácii SPP jasne ukazuje, že v tom hrnci už v blízkej budúcnosti bude opäť menej nielen kvality, ale aj kvantity.

Ak si náš aktuálny šéfkuchár premiér Fico toto vie uvedomiť alebo uvedomuje, potom prečo dovolil, a pritom nemusel, takýto nevýhodný obchod s SPP realizovať v NEprospech nášho spoločného hrnca?

Ak si však premiér Fico neuvedomuje, čo svojím konaním v reprivatizácii SPP spôsobil a spôsobuje v našom spoločnom hrnci, potom by mu to mali jasne povedať občania. Zobrať mu z rúk varechu, nachvíľu tú varechu použiť na jeho vyšportované telo, a najmä ho vyhnať čo najrýchlejšie od hrnca!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

SVET

Deň, ktorý navždy zostane dňom hanby USA

Od útoku na Pearl Harbor ubehlo 75 rokov.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.


Už ste čítali?